Leijona-kiekkokoulu kevätkausi 2021
2.12.2020 11:32 Uutiset / Oulunkylän Kiekko-Kerho ry

OKK järjestää Leijona-kiekkokoulun!

Varhaiskasvatuksen Leijona-kiekkokoulussa liikutaan leikkien koulutettujen ohjaajien opastamana. Harjoitteet mukautetaan lapsen ikä- ja taitotasoa vastaaviksi, minkä ansiosta lapsi kokee onnistumisen elämyksiä.

Tänä vuonna Leijona-kiekkokoulu muodostaa Suomen suurimman lasten jääkiekkojoukkueen, jossa ovat mukana junioriseurat ympäri maan.

OKK:n Leijonakoulussa ohjaajina toimivat seuran valmentajat ja aikuispelaajat. Koulutuksen saaneilla ohjaajilla on käytössään Leijona-kiekkokoulua varten kehitetyt valmiit liikuntatapahtumat taidoiltaan eritasoisille lapsille.

Leijona-kiekkokoulusta kertoo seuran junioripäällikkö Pasi Puukari: "OKK Leijona-kiekkokoulu on osa Suomen Jääkiekkoliiton Leijona perhettä ja on tarkoitettu jääurheilusta kiinnostuneille tytöille sekä pojille. Kiekkokoulussa opetellaan luistelemaan, käydään läpi lajitaitoja, siellä leikitään, kisaillaan, pelataan ja lisäksi opitaan muita tärkeitä taitoja kuten toimimaan ryhmässä."

Leijona-kiekkokoulun kevätkausi 7.2-25.4.2021 (ei 4.4, 18.4.) klo 12.30-13.30 Oulunkylän jäähallissa.


Lisätiedot:
okk@okk.fi

Ilmoittautuminen: https://www.okk.fi/uutiset/34996/leijona-kiekkokou...   
Lisää uutisia
Oulunkylän Kiekko-Kerho
«  Huhtikuu   »
Kategoriat